deser na imprezę karnawałową
Słodki deser na imprezę karnawałową

To mini deser słodki w smaku i wyglądzie! Podany w średnich i małych kieliszkach wygląda po prostu uroczo i całkiem profesjonalnie! Główną rolę odgrywa tu masa śmietankowa. Deser idealny na domowa imprezę!


Słodki deser na domową imprezę karnawałową


Składniki do masy śmietankowej

0,5 ml śmietany 30%

100 g grubo zmielonej mąki lub kaszy manny

100 g cukru pudru

100 ml oliwy

1 opakowanie cukru waniliowego

3 żółtka


Sposób przygotowania masy


Wszystkie składniki podgrzewamy, aż masa zgęstnieje. UWAGA!!! ABSOLUTNIE NIE WOLNO dopuścić do wrzenia, bo by się ścięła...teraz miksujemy w tym samym garnku tak długo, aż masa wystygnie i zrobi się krem. Gdyby przypadkowo groziło ścięcie, należy dolać do masy zimnego mleka, garnek wstawić do zimnej wody i szybko miksować! masa śmietankowa ma mieć konsystencje, jak na filmiku poniżej.Słodki deser na imprezę karnawałową

Napełniamy kieliszki


Tu jest wielka dowolność, ja zrobiłam takie warstwy:

Od dołu, czyli dna kieliszka: biszkopcik, 3 łyżeczki rozgotowanych i wystudzonych moreli, biszkopcik, 2 łyżeczki dżemu morelowo-śliwkowego(z żółtych śliwek). Kolejna warstwa: kawałki gorzkiej czekolady oraz połamane orzechy włoskie, dalej galaretka oraz śmietanowy krem.

Deser dekorujemy ubitą śmietanką. Pamiętajmy o tym, że ilościowo ma przeważać masa śmietankowa! jeżeli deser jest dla dorosłych, biszkopciki można skropić rumem, ubitą śmietankę polać jakimś likierem. Smacznego!

Zadbaj też o estetykę podawania. Tutaj znajdziesz wiele inspiracji dla swojego domu!


deser na imprezę karnawałową
Słodki deser na imprezę karnawałową
Może spodoba ci się też 


Brak komentarzy: