TRYB JASNY/CIEMNY

Gdzie zjeść w Ustroniu? Polecam restaurację Oliwka & Co.

Wnętrze restauracji Oliwka w Ustroniu


Gdy dwa czy trzy lata temu pytaliśmy znajomych o klimatyczną restaurację w Ustroniu, polecili nam niedawno otwartą Oliwkę & Co. Tak nam przypadła do gustu i smaku, że od tamtego czasu zatrzymaliśmy się w niej kilka razy.


Restaurację Oliwkę wspominam wprawdzie w poście poświęconym wycieczce rowerowej, ale wydaje mi się, że tak klimatycznemu i przesympatycznemu miejscu warto poświęcić więcej uwagi!


Budynek restauracji Oliwka w Ustroniu


W grudniu, w dzień przed sylwestrem, wybraliśmy się do Ustronia na dłuższy spacer wzdłuż Wisły. Pogoda była taka sobie, raczej ponura, ale nie padało, a my potrzebowaliśmy na chwilę uciec od obowiązków domowych i pobyć na świeżym powietrzu.


Jakiś czas potem wpadliśmy tu podczas wypadu na biegówki. Wtedy było biało i pięknie! A trasa wzdłuż Wisły jaka malownicza! Zamówiliśmy 2 noclegi niedaleko stąd, u znajomej, przemiłej pani Ali, w gościńcu Pod Brzegiem https://podbrzegiem.pl/


Tym razem musiało się obyć bez aktywności sportowej... 


Wnętrze restauracji


Wystrój w toalecie restauracji Oliwka
Tak, znajduję się w toalecie...

Nie ma miejsca, w którym nie zadbano by o estetykę!

Wchodzisz do toalety, a tam świergocą ptaszki. Nie można się nie uśmiechnąć, choć w tak szkaradną pogodę bardziej by się chciało tupnąć fochem…


Podoba mi się nowoczesny wystrój "Oliwki". Uspokaja mnie jasna, biało-szara kolorystyka ocieplona naturalnym drewnem, urozmaicona akcentami vintage w postaci foteli i krzeseł znajdujących się tuż przy wejściu.


Akcenty vintage w wystroju restauracji

Wygodne krzesła obite zamszem

Lokal jest pełen gości, ale wolnych miejsc nie brak. Sama nie wiem, jakie wybrać: na tarasie, balkonie? Kuszą mnie te wygodne fotele przy wejściu i niski okrągły stół. Mam ochotę usiąść na szerokiej, obitej szarym zamszem, ławie pod oliwkowym drzewkiem stojącym w osłonce z drewna i marokańskich kafelek! 


Oliwka w dużej osłonce z marokańskich kafelek

A może by tak zejść po krętych schodach, prowadzących do dwóch niedużych pomieszczeń, które prowadzą do oszklonego zimą tarasem?


W końcu decydujemy się na klimatyczny kącik przy dużym lustrze, blisko skwierczącego ogniem kominka.


Ja z mężem w restauracji Oliwka

Co jedliśmy?


Zamawiamy dwie pizze: Gorgonzole z gruszką i Capre z karmelizowanym burakiem. Ależ pychota! A ciasto jakie smaczne: kruche, nie za cienkie i nie za grube. 


Dwie pizze

Karta menu w restauracji Oliwka

Gdy byliśmy tu zimą, oprócz pizzy, jedliśmy też lody z gorącymi malinami, a latem sałatkę z prosciutto. Niestety nie pamiętam jej nazwy, ale była bardzo smaczna!


Sałatka w restauracji Oliwka w Ustroniu

Cóż, jak tylko spadnie śnieg, pakujemy manatki, bierzemy biegówki i wyruszamy do Ustronia! Albo czekamy na wiosnę, by powtórzyć nasz rowerowy wypad!


Adres restauracji: 

Michała Grażyńskiego 27, 43-450 Ustroń, Polska


Telefon:

+48 509 460 833


Menu:

https://oliwkamenu.pl/


Strona na facebooku:

https://pl-pl.facebook.com/people/OliwkaCo/100063527770586/


Profil na instagramie:

https://www.instagram.com/oliwka_and_co/?fbclid=IwAR3mePW_gMtI45SE1VduNG3lBgop1EiuKw7jybzdQ2r26k7VA6vSOMGnmIo


Jeśli podobał Ci się mój wpis, udostępnij! Będzie mi bardzo miło. Jeśli potrzebujesz podobnego artykułu, napisz, uzgodnimy szczegóły!


Komentarze

jaskes pisze…
Tutaj macie fajne atrakcje dla dzieci w Karpaczu i na pewno nie będziecie się nudzić - https://www.lesnydwor.karpacz.pl/lesny-dwor/wydarzenia/atrakcje-dla-dzieci-w-karpaczu

Kwestia taka, na czym wam zależy, ale tam nie ma mowy o nudzie.

Wybrane dla Ciebie

Copyright © taka Kropka