Karnawał w domu

To będzie post nie tylko o naszej małżeńskiej przygodzie z tańcem, ale o tym, że warto zaprosić karnawał do siebie! Będą przepisy na słodkie i słone przekąski, linki do dobrej muzyki, a nawet lekcji tańca.

 

Święta, święta i ...jeszcze nie po świętach! Nie dla mnie!

Mamy przed sobą jeszcze Święto Trzech Króli, kolędy będą brzmieć aż do 2 lutego, choinka też jakiś czas postoi, ale, nie okłamujmy się, słupek świątecznych emocji poleciał mocno w dół, ale co tam, nasze opadające emocje podkręcimy atmosferą karnawału! W zaciszu swojego domu! Bo kto nam zabroni?!


Jeśli od czasu do czasu odwiedzacie mojego bloga, z pewnością zauważyliście, że jest to strefa optymistyczna, barwna, smaczna! Niechaj tak będzie nadal!. Ten post będzie takim nawiązaniem do poprzedniego: “Sylwestrowskie domowe glamour”.


Domowa impreza karnawałowa 

Po co taniec?


Tym razem przeniesiemy się do bliskiego w temacie czasu karnawałowego, balowego. Uwielbiam chodzić na bale i tańczyć. Moją pasję, na szczęście dla mnie i dla siebie samego też…, podziela mój mąż! Potrafimy, z małymi przystankami, przetańczyć na balu dobrych kilka godzin! Taniec to dla nas relaks, luz, oderwanie od codzienności, urozmaicenie, inna rzeczywistość, odlot! 


Co tańczymy?


Co tańczymy? Prawie wszystko: począwszy od obowiązkowego poloneza, walca wiedeńskiego i angielskiego oraz polki, którą niezbyt  lubię, bo na obcasach...rozumiecie...masakra, przez dającego się podpiąć pod niemal każdą muzykę fokstrota, którego można tańczyć zarówno do muzyki jemu najwłaściwszej, czyli swinga, jak i dyskotekowej.

karnawał
Podczas tańca w rytmach swinga: Lindy hop

Numerem jeden stał się jednak swing i związane z nim tańce: figlarne Lindy hop, szalony Shag, spokojne Balboa i leniwy Blues. Przygodę z tańcami swingowymi rozpoczęliśmy kilka lat temu, biorąc udział w różnego rodzaju lekcjach, warsztatach, potańcówkach, balach. Nie brakło i nadal nie brakuje domowych treningów przy Youtube z udziałem najlepszych lektorów. Na końcu tego postu znajdziecie linki do filmików z tańcem Lindy hop.

Uwielbiam też w swoich stylizacjach nawiązywać do stylu retro.  

karnawał w domu

Jak tańczyć?


Co w tańcu jest bardzo ważne? Spontaniczność, improwizacja, odwaga nie poddawać się schematom, puścić wodze własnej fantazji! Zasada główna? Partner prowadzi!!! Wysila swój mózg i wyobraźnię, by partnerka się w tańcu po prostu nie nudziła! Zaskakuje ją więc coraz to nowymi figurami tanecznymi, nieprzewidywalnością, czym wywołuje na jej twarzy uśmiech zadowolenia, a przez ciągłe zaskakiwanie zdobywa jej podziw i uznanie.


Dla partnerki to pasmo miłych niespodzianek. Ważne jest jednak, by swojemu partnerowi zaufała, dała mu szansę, nie wyrywała się, a przy tym cały czas czuła zdecydowane, choć delikatne prowadzenie partnera.


Każdy może tańczyć!


Uczony z nieba nie spadł!

Trening czyni mistrza!

Ucz się od najlepszych!

Chcę zaznaczyć, że nie jesteśmy profesjonalistami, tylko amatorami w dosłownym tego słowa znaczeniu. Amatorami - pasjonatami. Taniec przynosi nam autentyczną radość, choć popełniamy w nim wiele błędów, choć nie każda figura nam zawsze wyjdzie, choć czasami się wyrywam i nie słucham swego partnera, któremu też zdarzają się pomyłki i nie zawsze jego prowadzenie jest dla mnie czytelne. 


Lider kontra followers 

swing w karnawale

Taniec nauczył nas też dystansu wobec samych siebie, naszego ego, zmuszał do pokory i przyznania się do własnych błędów. W początkowej fazie naszej swingowej przygody były napięcia, ostrzejsza wymiana zdań, wzajemne obwinianie za nieudane figury taneczne. Mąż uczył się prowadzenia, ja odczytywania jego gestów. Lider i followerka poznawali, co oznacza współpraca w tańcu...i w życiu


Domowa impreza karnawałowa 


Prócz dobrej muzyki i tańca oraz towarzystwa bliskich znajomych przyda się karnawałowy bufet w formie słodkich i słonych przekąsek oraz napojów, np. drinków. 


Powodzeniem cieszyć się również będą zarówno urocze mini deserki w kieliszkach lub legumina w dużej szklanej misce, jak i słone przekąski, np. gotowe zestawy z Biedronki - o tym w kolejnym karnawałowym poście. Na razie udostępniam super łatwy przepis na Szpinakowe roladki z francuskiego ciasta. Może przyda się też Sałatka z łososiem


Domowa impreza karnawałowa

Linki do lekcji tańców, zabawy i muzyki w klimatach swingu

Lekcje tańca lindy hop

 Muzyka do słuchania i tańca


Brak komentarzy: