TRYB JASNY/CIEMNY

Impreza karnawałowa w rytmach swinga - taniec, muzyka, przekąski

 

Karnawał w domu

To będzie post nie tylko o naszej małżeńskiej przygodzie z tańcem, ale o tym, że warto zaprosić karnawał do siebie! Będą przepisy na słodkie i słone przekąski, linki do dobrej muzyki, a nawet lekcji tańca.


Jeśli od czasu do czasu odwiedzacie mojego bloga, z pewnością zauważyliście, że jest to strefa optymistyczna, barwna, smaczna! Niechaj tak będzie nadal!. Ten post będzie takim nawiązaniem do poprzedniego: “Sylwestrowskie domowe glamour”.

Domowa impreza karnawałowa w rytmie swinga


Spis treści

1) Czym dla nas jest taniec

2) Co tańczymy?

3) Kto prowadzi?

4) Każdy może tańczyć!
5) Lider kontra followers
6) Linki do drinków, przekąsek
7) Linki do lekcji tańców na Youtube!


Czym dla nas jest taniec?


Uwielbiam chodzić na bale i tańczyć.


Moją pasję, na szczęście dla mnie (i dla siebie samego też…) podziela mój mąż! Potrafimy, z małymi przystankami, przetańczyć na balu dobrych kilka godzin!


Taniec to dla nas relaks, luz, oderwanie od codzienności, urozmaicenie, inna rzeczywistość, odlot! 


Co tańczymy?


Co tańczymy? Prawie wszystko: począwszy od obowiązkowego poloneza, walca wiedeńskiego i angielskiego oraz polki, którą niezbyt  lubię (na obcasach to masakra), przez dającego się podpiąć pod niemal każdą muzykę fokstrota, którego można tańczyć zarówno do muzyki jemu najwłaściwszej, czyli swinga, jak i dyskotekowej.


karnawał
Podczas tańca w rytmach swinga: Lindy hop


Numerem jeden stał się jednak swing i związane z nim tańce: figlarne Lindy hop, szalony Shag, spokojne Balboa i leniwy Blues.


Przygodę z tańcami swingowymi rozpoczęliśmy kilka lat temu, biorąc udział w różnego rodzaju lekcjach, warsztatach, potańcówkach, balach.


Nie brakło i nadal nie brakuje domowych treningów przy Youtube z udziałem najlepszych lektorów. Na końcu tego postu znajdziecie linki do filmików z tańcem Lindy hop.

Uwielbiam też w swoich stylizacjach nawiązywać do stylu retro.  


karnawał w domu


Kto podczas tańca prowadzi?


Co w tańcu jest bardzo ważne? Spontaniczność, improwizacja, odwaga nie poddawać się schematom, puścić wodze własnej fantazji!


Zasada główna? Partner prowadzi!!!


To on wysila swój mózg i wyobraźnię, by partnerka się w tańcu po prostu nie nudziła! Zaskakuje ją więc coraz to nowymi figurami tanecznymi, czym wywołuje na jej twarzy uśmiech zadowolenia, zdobywa uznanie i podziw!


Dla partnerki to pasmo miłych niespodzianek. Ważne jest jednak, by swojemu partnerowi zaufała, dała mu szansę, nie wyrywała się, a przy tym cały czas czuła zdecydowane, choć delikatne prowadzenie partnera.


Każdy może tańczyć!


Uczony z nieba nie spadł!

Trening czyni mistrza!

Ucz się od najlepszych!


Chcę zaznaczyć, że nie jesteśmy profesjonalistami, tylko amatorami w dosłownym tego słowa znaczeniu. Amatorami - pasjonatami.


Taniec przynosi nam autentyczną radość, choć popełniamy w nim wiele błędów, choć nie każda figura nam zawsze wyjdzie, choć czasami się wyrywam i nie słucham swego partnera, któremu też zdarzają się pomyłki i nie zawsze jego prowadzenie jest dla mnie czytelne. 


Lider kontra followers w tańcu


swing w karnawale


Taniec nauczył nas też dystansu wobec samych siebie, naszego ego, zmuszał do pokory i przyznania się do własnych błędów.


W początkowej fazie naszej swingowej przygody były napięcia, ostrzejsza wymiana zdań, wzajemne obwinianie za nieudane figury taneczne.


Mąż uczył się prowadzenia, ja odczytywania jego gestów. Lider i followerka poznawali, co oznacza współpraca w tańcu...i w życiu


Domowa impreza karnawałowa 

Linki do przekąsek i drinków


Prócz dobrej muzyki i tańca oraz towarzystwa bliskich znajomych przyda się karnawałowy bufet w formie słodkich i słonych przekąsek oraz napojów, np. drinków. 


Powodzeniem cieszyć się również będą zarówno urocze mini deserki w kieliszkach lub legumina w dużej szklanej misce, jak i słone przekąski, np. gotowe zestawy z Biedronki - o tym w kolejnym karnawałowym poście.


Udostępniam super łatwy przepis na Szpinakowe roladki z francuskiego ciasta. Może przyda się też Sałatka z łososiem


Domowa impreza karnawałowa

Linki do lekcji tańców, zabawy i muzyki w klimatach swingu


Lekcje tańca lindy hop

 Muzyka do słuchania i tańca


Komentarze

Wybrane dla Ciebie

instagram @takakropka

Copyright © taka Kropka