TRYB JASNY/CIEMNY

Domowy sposób na ból gardła - irys!


jak leczyc ból gardła


Irys na ból gardła? Belamkanda chińska to roślinka bardziej znana u nas z walorów estetycznych, niż leczniczych. Należy do rodziny kosaćcowatych, jej kuzynami są popularne irysy. Znana też jest pod nazwą  lilia tygrysia - leopard lily, gdyż pomarańczowe płatki  kielicha są nakrapiane ciemnoczerwonymi plamkami.


Domowy sposób na ból gardła - liść belamkandy chińskiej


Sok wydzielany podczas żucia listka dezynfekuje jamę ustną, niszcząc znajdujace się w niej wirusy. Często wydaje nam sie, że dopadła nas angina wywołana bakteriami, bo ból jest nie do zniesienia. Tymczasem wpierw, nim sięgniemy po antybiotyki, można spróbować takiego naturalnego sposobu.


Belamkanda chińska wywodzi się z Azji, gdzie popularność zyskała jako roślina zdrowotna. w tym celu wykorzystuje się jej kłącze oraz listki.podczas leczenia stanów zapalnych dróg oddechowych.


Domowy sposób na ból gardła - skąd się dowiedziałam...


Skąd dowiedziałam się o walorach leczniczych tej pięknej rośliny? Pewien nauczyciel w szkole średniej, fascynat medycyny naturalnej, ma tę roślinę w swoim gabinecie i leczy nią całe grono pedagogiczne, bo kto najczęściej choruje na zapalenie gardła? No przecież nauczyciele. Wiem coś na ten temat…


jak wyleczyć ból gardła
Belamkanda, czyli "anginownik" u nas na parapecie okiennym

Roślinkę kupiłam przez internet, mam ją ze trzy lata. Można uprawiać ją w gruncie lub w domu. Ja mam w domu, by cały czas mieć ją pod ręką. Cała rodzina korzysta z jej właściwości leczniczych, nawet moja mama. 


Sok wydzielany podczas żucia dezynfekuje jamę ustną, niszcząc znajdujace się w niej wirusy. Często wydaje nam sie, że dopadła nas angina wywołana bakteriami, bo ból jest nie do zniesienia. Tymczasem wpierw, nim sięgniemy po antybiotyki, można spróbować takiego naturalnego sposobu.


Domowy sposób na ból gardła - stosowanie


1 cm listka  żuć przez cca ½ minuty, po czym koniecznie wypluć! Stosować nie więcej niż 5 razy dziennie, ostatni raz przed snem. podczas żucia niczego nie odczuwamy. Po jakimś czasie czujemy w ustach rozchodzące się ciepło, jak po pieprzu.


UWAGA!

Powyższych wskazań należy absolutnie przestrzegać, gdyż roślina ma wielką moc i w większych dawkach może być toksyczna!


Domowy sposób na ból gardła - domowa uprawa belamkandy chińskiej, czyli "anginownika"


Jakich warunków potrzebuje belamkanda? Słońca, swiatła, ciepła w lecie, chłodu zimą.

U mnie rosnie sobie w doniczce na parapecie okiennym od strony południowej.Zima najlepiej czuje się w sypialni, gdzie jest chłodniej. Nie lubi syuchej ziemi, ale też zalania. Dlatego roślinę po prostu wsadziłam do wyższej i węższej osłonki, tak by wisiała w powietrzu. W praktyce wygląda to tak, że między ziemią, w której rośnie a dnem doniczki, zostało ok. 2 cm pustej przestrzeni. Można też dno doniczki wysypać kamieniami.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Copyright © taka Kropka